Narzędzi dla blogerów jest bardzo wiele. Jedne są mniej przydatne, a inne bardziej - zależnie od gustu, upodobań i celu do którego zmierzamy. Jak ogarnąć wszystko sensownie i zapanować nad stroną internetową? Które prace warto zautomatyzować, a które prowadzić ręcznie?

Mogłabym w tym miejscu stworzyć niezłego tasiemca i wciągnąć na listę co najmniej kilkadziesiąt różnych narzędzi. Ale nie. Nie. Nie! Takich wpisów w internecie jest już przecież mnóstwo...

Poniżej skromna, acz inspirująca lista narzędzi dla pojedynczego blogera, którą jedna głowa spokojnie ogarnie.
Skoro ja daję radę, to Ty też sobie poradzisz.Google Analytics - najbardziej popularne narzędzie do mierzenia statystyk (nie tylko) blogowych. Nie ma co się dziwić! Z jego pomocą dowiesz się wszystkiego o swoich odbiorcach, dzięki czemu łatwiej Ci będzie publikować interesujące treści. Darmóweczka. Zdecydowane "must have".


Google Search Console - dedykowana platforma internetowa dla administratorów stron internetowych, która wspiera proces optymalizacji. Dzięki niej dowiesz czy wszystkie posty zostały zaindeksowane, czy nie masz filtra / bana, czy mapa strony jest prawidłowo wygenerowana i wiele więcej. Darmówka.


Google Trends - brakuje Ci czasem pomysłu na tekst? Chcesz napisać coś z potencjałem wirusowym? Oto miejsce w którym się zainspirujesz i sprawdzisz co jest aktualnie na topie. Strona pozwala sprawdzić tematy, które użytkownicy internetu wyszukują najczęściej. Jeszcze jedno darmowe miejsce, gdzie warto być.


Brand24 - trzeba monitorować sieć pod kątem wzmianek na swój temat. A jako, że nie sposób przegrzebać się przez wszystkie fora, kanały i społeczności - warto wykorzystać zaawansowane narzędzia. Polecam narzędzie same w sobie.Streetcom Polska - chcesz testować produkty za friko? Pisać recenzje produktowe? Albo organizować konkursy z nagrodami na blogu? Streetcom to wszystko umożliwia za darmo. Jeśli jakimś cudem jeszcze o nim nie słyszałeś - zerknij tutaj


MailerLite - fajne narzędzie jeśli myślisz nad rozpoczęciem przygody z email marketingiem. Intuicyjny interfejs. Możliwość tworzenia maila na zasadzie drag&drop (przenieś i upuść). Całkiem niezły wybór szablonów. Do 1.000 subskrybentów można działać za darmo.Hash FM - platforma, która prześwietla wszystkich twórców internetowych i tworzy wszelkiej maści rankingi. A to modowe. A to designerskie. Chcesz sprawdzić jak wypadasz na tle innych? Nic trudnego! Wystarczy dodać swojego bloga do spisu i voila! Na wyniki nie trzeba szczególnie długo czekać...Newseria - kopalnia darmowych tekstów i jednocześnie darmowa agencja prasowa. Wystarczy grzecznie poprosić, aby uzyskać akredytację i móc za darmo wykorzystywać jej materiały. Jeśli na Twoim blogu jest kategoria z wydarzeniami albo newsami branżowymi, to nie można przejść obojętnie obok takiego kompendium informacyjnego. Zdecydowane must have.Disqus - niezastąpiony system komentarzy blogowych. Nie spowalnia bloga. Jest darmowy. Podkręca ruch na stronie dzięki społeczności, która wokół niego się kręci. Jest też wiele kontrowersyjności, ale w moim odczuciu to fajne i ciekawe rozwiązanie, które z całą pewnością warto rozważyć.


Sotrender - narzędzie do analizowania mediów społecznościowych. Dzięki niemu zoptymalizujesz swoje działania na blogu i porównasz się na tle konkurencji.


ReachaBlogger - platforma do współpracy pomiędzy firmami, a influencerami. Możesz tutaj zarejestrować swojego bloga i pomagać firmom na różne sposoby. Kampanie w systemie są, więc można się wykazać, a przy tym zarobić co nieco.


Seo-Stat - jeśli pozycjonujesz swojego bloga, to zapewne wiesz, że warto mierzyć i obserwować pozycję fraz w Google. Nie ma wielu darmówek? Z pomocą przychodzi Seo-stat oferujący codzienne sprawdzanie haseł kluczowych - do 20 fraz za darmo.


Everliker - całkowicie darmowa wtyczka do Chrome, która w Twoim imieniu może wykonywać like i followup na IG. Jako, że to bot - trzeba go sensownie i rozsądnie zaprogramować. Mądra konfiguracja przynosi spektakularne efekty. Bezmyślna zaś może narazić na blokadę ze strony Insta.


WholeSale 7 - chińska hurtownia współpracująca z blogerami modowymi. Można współpracować z nimi barterowo albo wejść w prawdziwy dropshipping. Ciekawa firma, mechanizmy działania mają bardzo sprawne.HostingHouse - tania firma hostingowa. Korzystam z jej usług ponad 5 lat i nie widzę powodów do narzekania. Kto powiedział, że za serwer trzeba płacić dużo?


GIMP - darmowe oprogramowanie do tworzenia grafiki. Jeśli szukasz prac bardziej unikalnych niż w bankach zdjęć stockowych, to najlepiej albo tworzyć coś swojego albo dokonywać przeróbek na darmówkach. GIMP jest fajny i we wszystkim pomoże.TruskaFejka - wciąż brakuje Ci oryginalnych grafik, a tworzenie ich od podstaw nie jest Twoją mocną stroną? Nic straconego!
W internecie znajdziesz całkiem sporo nieznanych blogerów oferujących swoje darmowe prace, a wśród nich też TruskaFejkową podstronę z dedykowaną grafiką, gdzie zapraszam w odwiedziny.
Post a Comment

Leave a message

Nowsza Starsza