arrows


Z pisania na blogu można się utrzymywać. Nie wystarczy jednak sam pomysł czy coś ciekawego do opowiedzenia. Trzeba poświęcić się tej działalności, tworzyć systematycznie, a tekst uzupełniać dużą aktywnością w sferze, o której traktuje blog.


Recepta na sukces? 
Duże grono czytelników. A żeby je zdobyć, trzeba opisywać to, co ludzi interesuje, w sposób oryginalny, niepowtarzalny i poszerzający ich wiedzę. Bardzo ważna jest również kwestia zaufania.
Bycie wiarygodnym medium jest (a przynajmniej powinno być) dla blogera niezwykle ważne. Tak naprawdę to jest jego moc, i jednocześnie przewaga rynkowa. Czytelnicy ufają blogerom na coraz to większą skalę, dlatego też, jeśli dany bloger poleca wybrany produkt, to znaczy, że go wcześniej przetestował i nie ukrywa jego wad. To jest różnica pomiędzy reklamą, którą się wykupuje w mediach tradycyjnych czy artykułach sponsorowanych, a reklamą, którą może zapewnić bloger.
W praktyce oznacza to, że twórcy internetowi mogą być sponsorowani, mogą pisać o tym, co podsunęli im specjaliści od marketingu, muszą jednak o tym informować i uczciwie opisać reklamowany towar czy usługę.
Bardzo dużo blogerów zaczęło na blogowaniu zarabiać. Niektórzy z nich doszli do takiej wprawy i perfekcji, że stał się to ich główny zawód. Znam osobiście kilku blogerów, którzy zrezygnowali z pracy na etacie i utrzymują się tylko z pisania bloga. Oczywiście przy tym jest wiele różnych elementów, które wymagają pracy – blogerzy robią projekty poboczne, współpracują z różnymi markami, są ambasadorami, a w efekcie potrafią z takich działań utrzymać siebie i całą rodzinę.

Co zrobić, żeby blog zarabiał?
Żeby blog zarabiał, musi przede wszystkim mieć dużą wartośćwysoką jakośćNigdy nie będzie się dużo zarabiało na blogu, który jest prowadzony od przypadku do przypadku, za którym nie stoi ciężka praca blogera i który dotyczy życia potocznego. Najczęściej blogerzy, którzy zarabiają, piszą teksty lifestyle’owe czy związane z modą i urodą. Bardzo istotne jest to, żeby prowadzenie bloga było przemyślane i tworzone z pasją, bo wtedy idzie za tym jakość i można robić bardzo fajne projekty.
June 23 2019

Post a Comment

Leave a message

Nowsza Starsza