Przełęcz stanowi jeden z podstawowych celów turystycznych. Rozpoczyna się w mieście Christchurch i prowadzi na obrzeża miasta, pośród malowniczych wzgórz. Najwyższe partie przełęczy sięgają około 300m. n.p.m., a im wyżej człowiek się pojawi, tym bardziej spektakularne widoki.

Przełęcz od zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem w gronie turystów. Z jednej strony otacza ją malownicza zatoka, a z drugiej natomiast - panorama miasta Christchurch.

Na drodze są parkingi i pomniejsze miejsca postojowe, gdzie w każdej chwili można zjechać. Przyjemna okolica - idealna na piknik, spacer, randkę, weekendowy wypad poza miasto. Polaków mało, a poza sezonem wybitnie pusto i cicho. Jest też trochę pieszych szlaków do przejścia jeśli ma się odwagę do chodzenia po stromych zboczach. 


Na całym odcinku przełęczy są parkingi i pomniejsze miejsca postojowe, gdzie w każdej chwili można zjechać, aby pocykać zdjęcia. Przyjemna okolica: - idealna na piknik, spacer, randkę, szybki wypad poza miasto. Polaków niewielu, a poza sezonem wybitnie pusto i cicho. Jest też trochę fajnych szlaków do przejścia pośród otaczających wzgórz. 

Warto mieć na uwadze, że na drodze często można spotkać rowerzystów i motocyklistów, dlatego też dopuszczalna prędkość jazdy (100km/h) w połączeniu z warunkami drogowymi sprawia, że często zdarzają się tam różne wypadki, incydenty czy też stłuczki.Dyers Pass, Christchurch, New Zealand
Reviewed by Truskafejka on June 01 2017
Rating: 5Post a Comment

Leave a message

Nowsza Starsza