Dużo zieleni. Wysokie góry. Strumyk i jaskinia, którą można przejść o własnych siłach. A to wszystko w towarzystwie spektakularnych widoków górskich. Kto chętny na mały spacer?

Podróżując górską przełęczą Artura (Arthur's Pass) natkniemy się na wiele cudów w przyrodzie. I to w pełnym tego słowa znaczeniu. Tym razem postawiliśmy na jaskiniowe widoki i górskie szczyty otaczającego rezerwatu.

Jaskinia


Można ją przejść. Liczy 594m. i stanowi nie lada atrakcję dla turystów szukających mocnych wrażeń. Przy pierwszym zakręcie woda sięga pasa i jest to najgłębszy fragment do przejścia. Potem już tuptamy z wodą maksymalnie do kolan. Mamy tu łańcuchy wspomagające przejście, bo w środku jest trochę dodatkowych atrakcji - np. trzeba wspinać się po wodospadach. 

Do wycieczki trzeba się szczególnie przygotować, a więc zabrać latarkę (najlepiej czołówkę z zapasowymi bateriami). Dodatkowo dobre buty / ubranie do przemoczenia. Co ważne, przed wejściem warto sprawdzić na stronie internetowej poziom wody w jaskini i nie ryzykować, gdy jest jej zbyt dużo.Cave Stream Scenic Reserve


To fantastyczny zakątek dla miłośników dzikiej przyrody i długich spacerów górskich. Lądujemy w samym środku gór, gdzie do przejścia mamy szlaki górskie z bajkowymi widokami. Czapka na głowę obowiązkowo, bo słońce pali bezlitośnie o każdej porze roku...

Cave Stream Scenic Reserve
Reviewed by Truskafejka on July 24 2019
Rating: 5Post a Comment

Leave a message

Nowsza Starsza