Castle Hill Basin znajduje się w regionie Canterbury - na wysokości 700m, oddalone jest ok.90km od centrum Christchurch. Miejsce jest bardzo malownicze. Usytuowane pomiędzy pasmami górskimi, charakteryzuje się wapiennymi formacjami skalnymi. Te wapienne formacje są wodnymi pozostałościami z epoki oligoceńskiej, kiedy to większość dzisiejszej Nowej Zelandii była pokryta morzem.Kura Tawhiti

Obszar ten ma szczególne znaczenie kulturowe, duchowe i historyczne dla Ngai Tahu, który określił go mianem Kura Tawhiti (skarb z daleka). Ukryte są tu ślady 500-letnich rysunków na węglu drzewnym, o których tradycyjnie mówi się, że zostały pozostawione przez Waitaha, czyli pierwszego człowieka, który podróżował po tym obszarze. 

Co można tu robić?

Teren jest idealną bazą wypadową (nie tylko) na weekend poza miastem - w okolicy znajdują się tereny narciarskie, a także park Korowai/Torlesse Tussocklands pełen nieziemskich wręcz widoków górskich. Nie brakuje też campingowych terenów czy szlaków trekkingowych. Uroki okolicy doceniają także miłośnicy kolarstwa górskiego, speleologii czy wędkarstwa. Po skałach mogą się wspinać zarówno profesjonaliści jak też amatorzy czy też dzieci.
Ciekawostki:

  • Bajkowe wręcz krajobrazy górskie tych okolic można zobaczyć na własne oczy, bowiem pojawiają się w filmie Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa (2005) - scena finałowej walki bohaterów.
  • Dalai Lama określił to miejsce jako "spiritual center of the universe". Teren jest idealną bazą wypadową (nie tylko) na weekend poza miastem - w okolicy znajdują się tereny narciarskie, a także park Korowai/Torlesse Tussocklands pełen nieziemskich wręcz widoków górskich. Nie brakuje też campingowych terenów czy szlaków trekkingowych. Uroki okolicy doceniają także miłośnicy kolarstwa górskiego, speleologii czy wędkarstwa. Po skałach mogą się wspinać zarówno profesjonaliści jak też amatorzy czy dzieci.

Post a Comment

Leave a message

Nowsza Starsza